مدرسه‌ی تابستانی علوم ریاضی ۱۳۸۹

مدرسه تابستانی ۸۹

مدرسه‌ی تابستانی علوم ریاضی در روزهای دوم تا چهارم مردادماه امسال در دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد. این برنامه اولین برنامه‌‌ی حضوری از دور جدید فعالیت‌های شبکه‌ی‌مدرسه است که از تابستان ۱۳۸۹ آغاز شده‌است. هدف برنامه، آشنایی دانش‌آموزان با ریاضیات دانشگاهی بود و با همکاری اساتید و دانشجویان دانشکده علوم ریاضی دانشگاه صنعتی شریف به اجرا درآمد. فعالیت‌های هر روز به دو بخش سخنرانی‌ها و کارگاه‌ها تقسیم می‌شد که از لحاظ محتوا و شیوه‌ی اجرا با هم تفاوت داشتند. حدود ۱۲۰ دانش‌آموز از شهرها و مدارس مختلف کشور در این برنامه شرکت کردند و تجربه‌های ریاضیاتی متفاوتی را از سر گذراندند: از ریاضیات بسیار جدی دکتر افتخاری تا شرکت در یک حراجی که سروصدا و هیجان موجود در آن، دست‌کمی از تالارهای بورس نداشت. هر بخش از این برنامه، هدف مشخصی را دنبال می‌کرد، تا در مجموع فضایی برای آشنایی با تفکر ریاضی و تمرین روش‌های ریاضی‌ورزی فراهم شود.
توضیحات بیشتر درباره‌ی مراحل آماده‌سازی برنامه، چگونگی دعوت و انتخاب دانش‌آموزان و خلاصه‌ی کارگاه‌ها و سخنرانی‌ها، در همین پرونده آمده‌است. همچنین می‌توانید گزارش تصویری برنامه را در آلبوم عکس‌ها ببینید.

 قابل توجه دوستانی که در مدرسه‌ی تابستانی شرکت کرده‌اند: اگر فیلم یا عکسی از مدرسه‌ی تابستانی دارید، برای ما بفرستید، شبکه‌ی مدرسه این فیلم‌ها و عکس‌ها را با نام خودتان در وبگاه برای استفاده‌ی سایر بازدیدکنندگان قرار خواهد داد.

 یوسف

حیف که دیگه نمیتونم تو این برنامه شرکت کنم!

پرستو خیامی

چه کار جالبی کردین یه سوال چرا اینقدر روزاش کم بوده؟
یعنی از صبح تا شب یه پشت برنامه بوده؟

فاطمه اصل رکن آبادی

از این کارا بکنید همیشه! ما قول میدیم سوم بودن وغول کنکور و اینا مانع شرکت کردنمون نشه!!!
خیلی خوب و عالی بود!
عکس ها هم! مخصوصا اونی که همه ی بزرگا وایسادن پیش صباییا!!!
از خانم حسن نیا هم که این عکسارو گرفتن و کلی کار دیگه و کلن همه ی دستندرکاران عزیز
تشکر زیاد میکنیم:دی
به امید دیدار!